Kategorie więcej
Producenci
Cennik

HTML   CSV

Info

rankingSklepy internetowe - Ranking!

rankingNajlepsze produkty - Ranking!

cenyDołącz do nas i reklamuj produkty! 

Nie masz sklepu, załóż go w 2 minuty i testuj za darmo!

Zobacz również

Przyprawy i zioła

- Wybrany produkt w sklepach

SZAŁWIA - 50 g - ŚRODEK PRZECIBAKIETRYJNY



Następne zdjęcie
Znaleziono w 1 sklepie w cenie od 2.48zł do 2.48zł

O tym produkcie napisano 0 opinii

ŚREDNIA OCENA0 Napisz opinię
Jakość0
Cena0
Wygląd0
Kliknij, aby kupić ten produkt w najniższej oferowanej cenie


Sortuj produkty :
Widok listy :



SZAŁWIA - 50 g - ŚRODEK PRZECIBAKIETRYJNY

SZAŁWIA - 50 g - ŚRODEK PRZECIBAKIETRYJNY

Cena: 2.48zł

Przejdź do sklepu

Produkt dostępny

sklep

Firma Usługowa SPEDO Wojciech Mellr

Ilość opinii: 1
Średnia ocena: 4
Wyświetlanie od 1 do 1 (z 1 pozycji) Strona  1 

Opis: SZAŁWIA - 50 g - ŚRODEK PRZECIBAKIETRYJNY
Sklep: Firma Usługowa SPEDO Wojciech Mellr

SZAŁWIA
Waga: 50 g


Szałwia obecnie znajduje bardzo szerokie zastosowanie jako środek regulujący trawienie, przeciwbakteryjny, żółciotwórczy, pobudzający krwawienia miesięczne. Szałwia stosowana jest bardzo często do płukania w schorzeniu jamy ustnej i gardła. Zewnętrznie stosuje się liść do okładów na trudno gojące się rany. W gospodarstwie domowym szałwia używana bywa jako przyprawa do ryb wędzonych i dziczyzny. Współczesna medycyna zaleca napar z liści szałwii do płukania jamy ustnej i gardła. Nalewki z szałwii używa się jako środka ściągającego i przeciwzapalnego do płukania w chorobach jamy ustnej, gardła, krtani i krwawieniu dziąseł. Olejek eteryczny stosowany jest do aromatyzowania np. past do zębów. W starym europejskim ziołolecznictwie ludowym napar z liści szałwii zalecano do wewnątrz przy gorączce, zapaleniu miedniczek nerkowych i pęcherzyka żółciowego, puchlinie wodnej, nocnych potach i silnej biegunce, jako środek wykrztuśny i na zewnątrz przy pleśniawkach u noworodków. Świeży napar służył do obmywania i kąpieli w przypadkach trudno gojących się i ropiejących ran oraz wrzodów. NAPAR Z ZIELA: 1 łyżkę suszonego ziela zalewamy szklanką wrzątku. Odstawić ją na ok. 15 minut w naczyniu pod przykryciem. Po przecedzeniu pijemy po 1 - 3 łyżek 2 - 4 razy dziennie w nieżytach żołądka i jelit, biegunkach, nadmiernej laktacji, wzdęciach brzucha. Dla pobudzenia łaknienia należy pić pół godziny przed jedzeniem. Napar ten można stosować do okładów, przemywań, płukania i kompresów.
NALEWKA – przepis: 100 g liści szałwii zalewamy 1/2 litra 70-procentowego alkoholu, a następnie odstawiamy w szczelnie zamkniętym naczyniu na 10-14 dni. Po przecedzeniu pijemy po 20-40 kropli w przypadkach nadmiernej potliwości, w nadmiernie obfitym miesiączkowaniu i nadmiernej laktacji w czasie karmienia.
KĄPIELE Z SZAŁWI  Tego typu kąpiele działają łagodząco na skórę oraz mogą być stosowane w przypadkach mięśniowych dolegliwości bólowych, bólach kostnych, stawowych oraz w nerwobólach. Kąpiel taką przygotowujemy w następujący sposób: w litrze wody zaparzamy 100 g liści szałwii, następnie przecedzamy i wlewamy do wanny napełnionej do połowy wodą. ZASTOSOWANIE W KUCHNI W kuchni stosuje się szałwię do potraw z rodzin strączkowych i tłustych mięs. Świeżą i suszoną przyprawę dodaje się do jarzyn i marynat, do wątróbki, kotletów cielęcych i wieprzowych oraz potraw z drobiu, zup, sosów. Szałwię stosuje się jako dodatek do winiaków i likierów. Na zachodzie Europy pije się herbaty szałwiowe z dodatkiem cytryny lub miodu. Polecany jest dodatek kilku listków do szaszłyków.

Dane techniczne

Do tego produktu nie napisano jeszcze opinii