Kategorie więcej
Producenci
Cennik

HTML   CSV

Info

rankingSklepy internetowe - Ranking!

rankingNajlepsze produkty - Ranking!

cenyDołącz do nas i reklamuj produkty! 

Nie masz sklepu, załóż go w 2 minuty i testuj za darmo!

Zobacz również
 

Formy płatności


Formy płatności:Płatność przy odbiorze

Zwana również płatnością za pobraniem jest najbezpieczniejszą forma płatności i przeznaczoną dla tych, którzy nie posiadają konta internetowego w banku lub nie chcą płacić za przesyłkę przed jej otrzymaniem. Jest to jednak metoda droższa, ponieważ najczęściej wiąże się z wyższym kosztem przesyłki.

Płatność przelewem

Za zakupiony towar możemy zapłacić także przelewem na podany przez sklep numer konta. Przelewu możemy dokonać z naszego konta internetowego oraz w okienku pocztowym lub bankowym. Należy jednak zwrócić baczną uwagę, czy firma której przekazujemy nasze środki pieniężne jest przedsiębiorstwem na tyle transparentnym, by taką transakcję przeprowadzić.


Internetowe przekazy pieniężne

Istnieją także specjalne formy internetowych przekazów pieniężnych, jak np. system Płatności.pl; Dotpay.pl, czy PayPal.pl. Decydując się na realizację płatności przy użyciu takiego systemu, zostajemy przeniesieni na stronę naszego banku (w przypadku szybkiego przelewu) lub stronę autoryzacji kart płatniczych (w przypadku płatności kartą), gdzie po podaniu wymaganych przez system danych, takich jak imię, nazwisko czy numer karty płatniczej, nasza płatność jest błyskawicznie realizowana i niemal natychmiast dociera do odbiorcy. Transakcje takie są całkowicie bezpieczne, co gwarantują najnowsze metody szyfrowania danych. Jednak, aby możliwym było wniesienie opłaty za wybrany towar w ten sposób, sklep w którym dokonujemy zakupu, musi być uczestnikiem takiego systemu. Transakcje takie odznaczają się niezwykle szybką formą ich realizacji i przeznaczone są dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko swój czas, ale także wygodę oferowaną przez ten rodzaj płatności.

Płatność kartą płatniczą/kredytową

Kolejna forma płatności, której nierozłącznym elementem jest autoryzacja przeprowadzanej transakcji. Jeżeli z dostępnych w sklepie rodzajów płatności wybierzemy płatność kartą, zostaniemy przeniesieni na zabezpieczoną stronę kart płatniczych i poproszeni o podanie wymaganych przez system danych, takich jak imię, nazwisko czy numer karty płatniczej. Możemy zostać poproszeni także o podanie specjalnego kodu autoryzacji, który znajduje się na większości kart płatniczych oraz kredytowych (na ogół na odwrocie karty).

Od pewnego czasu na rynku dostępne są także tzw. karty pre-paid o ustalonej wartości nominalnej. Przed skorzystaniem z takiej karty, musimy ją doładować, dokonując wpłaty gotówkowej lub bezgotówkowej, by zasilić saldo karty pre-paid. Po dokonywaniu przez nas transakcji tą kartą, kolejne kwoty będą odliczane od sumy, jaką ją zasililiśmy, a po wyczerpaniu środków możemy kartę ponownie doładować. Karty tego typu stały się szczególnie popularne wśród osób dokonujących zakupów przez Internet, ponieważ są one powiązane z rachunkiem. Coraz większą popularnością cieszą się one również wśród osób młodych, gdyż dzięki rozwiązaniom oferowanym przez karty pre-paid możliwa jest kontrola wydatków realizowanych przez osoby nieletnie.


Kontynuuj